Naszymi zadaniami priorytetowymi jest realizacja tych celów statutowych, które mają wpływ na poziom kultury, edukacji, zdrowia społeczeństwa, powszechność zatrudnienia i obronności kraju, dlatego też m.in. podjęliśmy się zadania rewitalizacji pofabrycznego Sigmatexu w Piotrkowie Trybunalskim wybudowanego w 1896 roku, który zaprojektował inż. Józef Majchrowski doprowadzając do jego zabezpieczenia przed dalszą dewastacją (budynek był pustostanem przez ponad 12 lat) jak również inicjując stworzenie największej w woj. łódzkim galerii sztuki w tym miejscu i Muzeum Przemysłu Bawełnianego „Sigmatex”.

 

Fundacja Wewnątrz Księżyca

Korzystając z serwisu akceptujesz nasze warunki prawne korzystania z serwisu. Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedziawszy się o kłopotach lokalnej biblioteki wyszliśmy naprzeciw problemom wyrażając gotowość przekazania powierzchni do dyspozycji Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika Publicznej im. Adama Próchnika, jednakże kierownictwo biblioteki podjęło decyzję o przeniesieniu jej z Wielkiej Synagogi przy ul. Jerozolimskiej do nowo wybudowanego budynku w którym powstała tzw. mediateka do której fundacja zaprasza wszystkich naszych gości. Warto jest przespacerować się po Piotrkowie. #spacerowypiotrków


Powołaliśmy do życia lokalną rozgłośnię „Radio Piotrków” nadając sygnał w technologii pozwalającej nam dotrzeć do piotrkowian na całym świecie. Fundacja jest autorem kampanii „Stosuj marihuanę profilaktycznie” prowadzonej na antenie lokalnej rozgłośni Radio Piotrków. Angażujemy się w zagadnienia związane z reemisją CO2 przy zastosowaniu Cannabis Sativa L. jak również aktywnie uczestniczymy w sektorze e-mobility.

Kolejnym celem jest organizowanie i niesienie pomocy w ramach działalności pożytku publicznego. Swoją pomocą służyliśmy osobom w trudnej sytuacji życiowej w zakresie procedur odwoławczych w sprawach mieszkaniowych, zadłużenia a także pomocy przy sporządzaniu pism urzędowych interweniując także w imieniu podopiecznych m.in. w Miejskich Ośrodkach Pomocy Rodzinie czy Urzędzie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.


Zrealizowaliśmy pomoc w sprawie zadośćuczynienia instytucji ubezpieczeniowych mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego. Byliśmy inicjatorem zaangażowanym w pomoc obywatelom Gruzji a także aktywnie uczestniczyliśmy w poszukiwaniu pracy zarobkowej w Polsce dla obywateli Gruzji i Uzbekistanu. Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy dla obywateli Rosji i Białorusi pomoc w zakresie przystosowania językowego w Polsce a także przystosowania w sprawach podstawowych. Interweniowaliśmy we właściwych ministerstwach i ambasadach w sprawie naruszenia warunków życia obywateli Ukrainy i Gruzji oraz nielegalnego zatrudnienia obywateli Ukrainy w naszym kraju.

Wolontariat fundacji w 2017 uczestniczył pod okiem konserwatora zabytków przy realizacji prac konserwatorskich wnętrza kościoła Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przy ul. Rwańskiej 6 w Piotrkowie Trybunalskim, jednocześnie nabywając doświadczenie i ucząc się tej sztuki od wybitnych piotrkowskich rzemieślników.

Doprowadziliśmy do „nałożenia” korony w Godle (poprzednie było reliktem komunistycznym bez korony) na pomniku poświęconemu „ku pamięci rozstrzelanych w tym miejscu 12 lutego 1944 roku przez hitlerowców 20 partyzantów i zakładników cywilnych” zlokalizowanego u zbiegu ul. Partyzantów i ul. Budki w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki naszej interwencji symbol został wymieniony na obowiązujący z koroną w 2017.


Fundacja została powołana do życia w 2015 roku; wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 16 marca 2016. To tylko niektóre z działań jakie zrealizowaliśmy na przestrzeni 5 ostatnich lat. Za realizację niektórych z przedsięwzięć „odsiedzieliśmy” w policyjnej izbie zatrzymań ;-)

Uruchomiliśmy Krajowy Rejestr Paliw Ciekłych.

Wspieramy biznes. Nasza platforma hostingowa gwarantuje przedsiębiorcom zakupy bez VAT i rejestrację domen w NASK a także certyfikaty SSL klasy DV, OV i EV - na dobry początek. Udostępniamy najtańszą na rynku roczną opłatę utrzymaniową, darmowy serwer FTP na postawienie i utrzymanie strony internetowej, bazy SQL i darmową skrzynkę pocztową z funkcją catch-all. Polecamy także najprostszy interfejs e-sklepu bez abonamentu jaki jest dostępny na polskim rynku e-commerce i m-commerce z funkcją zarządzania wysyłkami i stanem magazynowym. Jako jedyni w Polsce oferujemy możliwość zakupu domeny .tm za milion złotych bez podatku VAT dla najbogatszych zaś naukowcom udostępniliśmy możliwość rejestracji domeny .sc w cenie liczby π.

Pomagamy polskim wynalazcom.

Bierzemy udział w najważniejszych wydarzeniach gospodarczych - PAIH Forum Biznesu #DubajEXPO2020 #PawilonPolski #PolskieMostyTechnologiczne #DubaiEXPO2020 #PAIH